Poznaj nas

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą studentów tworzących wyścigowy zespół Silesia Automotive. Zajmujemy się projektowaniem oraz budowaniem bolidów wyścigowych klasy Formula Student. Od ponad siedmiu lat działamy na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach.

CZYM JEST FORMULA STUDENT?

Formuła Student jest interdyscyplinarnym projektem o międzynarodowym charakterze. Ma na celu rozwój przyszłych inżynierów oraz menedżerów. Zespoły oceniane są na różnych płaszczyznach. Oprócz konkurencji dynamicznych, pod uwagę brane są także umiejętności prezentacji i tworzenia biznesplanu, przygotowanie projektu bolidu oraz jego kosztorysu wraz z uzasadnieniem wykorzystywanych przy budowie technologii i zasobów. Zawody odbywają się na torach Formuły 1 na całym świecie.

NASZE BOLIDY

Bolidy konstruowane są zgodnie z obszernym regulaminem FSAE. Na podstawie tego dokumentu sędziowie podczas inspekcji technicznej weryfikują poprawność konstrukcji. Nawet najmniejsze odstępstwo od regulaminu może skutkować niedopuszczeniem bolidu do konkurencji dynamicznych.

WT-01

Waga: 320 kg

Moc maksymalna: 115 KM

Moment obrotowy: 110,2 Nm

Silnik: Yamaha FZS 600, turbodoładowany

Układ przeniesienia napędu: mechanizm różnicowy Drexler, pas węglowo-kevlarowy Gates, stalowe półosie napędowe

ZAWODY:

22-25.08.2015 r. – Formula Student Hungary, Győr

22-25.07.2016 r. – Formula SAE Italy, Varano de’ Melegari

 

WT-02 CHACHOR”

Waga: 232 kg

Moc maksymalna: 140 KM

Moment obrotowy: 128 Nm

Silnik: Yamaha FZS 600, turbodoładowany

Układ przeniesienia napędu: mechanizm różnicowy Drexler, łańcuch napędowy, tytanowe półosie napędowe

ZAWODY:

8-11.12.2016 r. – Formula Student Australasia, Melbourne

25 – 30.08.2022r. – Formula Student Alpe Adria, Novi Marof Croatia

 

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

W 2016 roku zostaliśmy beneficjentami projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Najlepsi z Najlepszych”. Był to dla nas ogromny zaszczyt jak i szerokie pole do popisu, gdyż nigdy wcześniej nie rozłożono przed nami tak dużego wachlarza możliwości.

Wsparcie finansowe towarzyszące projektowi pozwoliło nam przede wszystkim na wzięcie udziału w zawodach, których do tej pory, z różnych względów nie braliśmy pod uwagę, a także na uczestnictwo we wszelkiego rodzaju kursach doszkalających, które z pewnością pomogły członkom naszego zespołu podczas realizacji projektów. Mieliśmy również możliwość organizacji testów pojazdu. Jest to nieodłączny punkt projektów takich jak nasz, pozwalający w pełni przygotować bolid do startów w zawodach, a także wyeliminować ewentualne błędy.

8.12.2016 r. naszym drugim pojazdem wzięliśmy udział  w zawodach Formula Student na torze Calder Park w australijskim Melbourne.