Alpe Adria 2021 | Galeria

Zawody Alpe Adria 2021

Po pięciu latach przerwy, zmianie składu zespołu i bolidem, który wymagał od nas sporego nakładu pracy, spróbowaliśmy swoich sił na zawodach Formula Student. Jak poszło? Biorąc pod uwagę pandemię, stan pojazdu oraz fakt, że ekipa zespołu jest ze sobą dopiero rok uważamy, że poszło świetnie! Jako jedyny zespół posiadamy samochód wyścigowy z doładowanym silnikiem Yamahy, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno między zespołami jaki i wśród sędziów. Dodam, że nasz samochód był najcichszym pojazdem spalinowym na zawodach co oznacza że bez problemu zaliczyliśmy noise test. Mimo wielu przeciwności zdołaliśmy przejść mechanical scrutineering czyli inspekcję techniczną, przez którą wiele zespołów odpadło z rywalizacji. Była to druga z najcięższych konkurencji. Perfekcyjnie przebrnęliśmy przez Tilt Test oraz driver egress, który polegał na jak najszybszym opuszczeniu bolidu przez kierowców.
Kolejną konkurencją było przedstawienie oraz omówienie i zrozumienie kosztów stworzenia naszego samochodu wyścigowego. Rozmawiając z sędziami musieliśmy przedstawić dokładny kosztorys opisujący każdą część bolidu.
Następnie nasz zespół podzielił się na dwie części: marketing oraz mechanicy.
Mechanicy odbyli 40 minutową rozmowę z sędziami na temat tego jak zbudowany jest bolid. Panowie poradzili sobie bez problemu. Marketing natomiast przedstawiał Business Plan Presentation, która również polegała na rozmowie z sędziami oraz odpowiadaniu na postawione pytania. Niestety akumulator w naszym bolidzie uległ awarii. Zbyt mała ilość czasu na naprawę spowodowała, że spóźniliśmy się na ostatni z testów- Brak test, który pozwoliłby nam na wystartowanie w dynamicznych konkurencjach. Niemniej będąc pierwszy raz na zawodach w zupełnie nowym gronie, bez jakiegokolwiek doświadczenia zdobyliśmy:
– Engineering Design Event Results – C Class zdobyliśmy 13 miejsce

– Cost and Manufacturing Event Results – C Class – 13. miejsce

– Business Plan Presentation Event Results – C Class – 13 miejsce również w tej konkurencji.
Start w zawodach uważamy za udany. Z pewnym niedosytem ale mimo wszystko w dobrych humorach. Dziękujemy każdemu, kto pomógł nam wyjechać na zawody, przygotować bolid, udostępnić tor oraz wesprzeć nas dobrym słowem.
Gratulujemy zespołowi z Rzeszowa PRz Racing, który na tych zawodach osiągnął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Dziękujemy również chłopakom za wsparcie. Rzeszów nie był jedynym zespołem na którego mogliśmy liczyć, dziękujemy również ( KEFO Motorsport, E-Motion Rennteam Aalen e.V.) i oczywiście życzymy samych sukcesów na torze!
Dziękujemy